18 lip 2014

Koniczyna i inne kwiatki

Jak zobaczyłam lipcowe wyzwanie Kreatywnego Kufra, pierwsze co przyszło mi do głowy to wianek z koniczyny. Pewnie dlatego, że jak byłam dzieckiem, to latem plotłyśmy wianki właśnie z koniczyny. Postanowiłam zrobić wianek, tylko że to trochę mało użyteczne, więc powstał wiankowy naszyjnik. Jeżeli ktoś miałby potrzebę traktować to jako wianek, proszę bardzo ;-)
Podstawa wianka to gruby twisted herring bone z 10 koralików w rzędzie w rozmiarze 8 i w kolorach transparent frosted green emerald, opaque sour apple, opaque frosted shamrock, opaque frosted pine green oraz opaque frosted gray. Kwiatek koniczyny to opleciony szklany kaboszon koralikami rizo, a płatki koniczyny wykonane z rose petals 8x7.
Zgłaszam swój wiankowy naszyjnik z koniczyny na wyzwanie Kreatywnego Kufra

 


 JEŻYKOWE KWIATKI
Na fali robienia kwiatka koniczyny wykonałam inne kwiatko - jeżyki z rizo. Bardzo mi się spodobał pomysł oplatania kulek koralikami rizo i wykonała w ten sposób dwa projekty.
Pierwszy to komplet kolczyki i zawieszka z rizo chalk white shimmer wykonane w formie połowy kulki. Tył kaboszonu opleciony 11 toho opaque white

Druga forma to cała kulka wykonana z rizo magic copper

6 komentarzy:

 1. Twoje kulki stały się dla mnie inspiracją na wykorzystanie Rizo :) Dziękuję :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Owocnych prac z rizo :-)

   Usuń
 2. Witam, a czy mogłabyś zdradzić w jaki sposób wykonuje się takie kulki jeżykowe? niestety nigdzie nie mogę tego znaleźć, mój email to ellaine@interia.pl, z góry dzięki. Emila.

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne są te jeżyki! Ciągle chodzą mi po głowie choć nigdy nie oplatałam kulki koralikami... Czy da się zrobić je według standardowego tutoriala Weraph tylko na riso, czy jest to trochę bardziej trudniejsze. Jeśli by ci się chciało odpowiedzieć: elzauryga@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja szukam bezowocnie tutoriala na te "jeże"!!! Poradź proszę! Z góry serdeczne dziekdzięki! Pozdrawiam - Gośka
  margaretstudio@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Koralikowy jeżyk jest oparty na oplataniu kulki np. drewnianej koralikami, ale zamiast koralików okrągłych użyłam podłużnych rizo. Oplatania kulek nauczyłam się od weraph z tego tutoriala http://koralikowaweraph.blogspot.com/p/kulki-rozne.html
  Na naszyjniku i kolczykach są połówki kulek, czyli oplatane małe drewniane kaboszony. Od strony wypukłej rizo, a od płaskiej round.
  Owocnych robótek :-)
  I dziękuję za odwiedziny.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...